Nolikums

Pieteikšanās kārtība:

1. Konkursa pirmajai kārtai var pieteikties līdz 31. oktobra plkst. 24.00, sūtot e-pastu uz adresi guitarday [at] soundfactory.lv. Pretendentiem jānosūta īss apraksts par sevi, fotogrāfija, kā arī savas ģitārspēles paraugdemonstrējums – ieraksts mp3 formātā. Iesūtītajam skaņdarbam jābūt pašsacerētam. Ieraksts var būt jebkurā stilā – gan tīri instrumentāla kompozīcija, gan ar vokālu (dziesma), tāpat var būt ar pilnu pavadošo sastāvu (bungas, basģitāra, taustiņinstrumenti utt.). Nekas neierobežo jūsu radošo ideju – viss ir atkarīgs no jūsu entuziasma un izdomas, un īstenošanas iespējām. Ierobežojums – dalībnieks drīkst iesniegt tikai vienu skaņdarbu. Tā garums nedrīkst pārsniegt 10 minūtes. Iespēlēto skaņdarbu novietojiet uz kāda bezmaksas servera, piemēram, Failiem.lv, un e-pastā norādiet adresi, kur atrodas jūsu mp3 fails. Pieteikumā jānorāda vārds, uzvārds, vecums, pieredze, stils un grupa, kurā spēlē (ja tāda ir), kā arī jāpievieno sava fotogrāfija. Jebkurš, atverot www.guitarday.lv lapu, varēs iepazīties ar informāciju par pretendentiem, noklausīties iesūtītos ierakstus un pārliecināties par konkursa „caurspīdīgumu”.

2. Izvērtējot iesūtītos ierakstus, kompetenta žūrija aizklātā veidā atlasīs 10 dalībniekus, kuri iekļūs konkursa finālā un cīnīsies par labākā ģitārista titulu un balvām.

3. Atlases rezultāti būs zināmi 3. novembrī. Katrs dalībnieks tiks personīgi informēts (tiks nosūtīta informācija uz dalībnieka norādīto e-pasta adresi). Rezultāti tiks publicēti www.guitarday.lv un sociālajos tīklos. Finālā 8. novembrī uz skatuves tiksies visi desmit finālisti, kuriem būs jāuzstājas „dzīvajā” uz skatuves „Latvijas 1. Rokkafejnīcā”, Mārstaļu ielā 2/4, Rīgā.

Konkurss:

8. novembrī, Latvijas 1. Rokkafejnīcā”, Mārstaļu ielā 2/4, Rīgā plkst. 19.00 finālisti izlozes kārtībā spēlēs 2 skaņdarbus. Skatuves laiks katram no viņiem būs 15 minūtes.

Katram finālistam būs jāspēlē viens savs skaņdarbs un viena kaverversija. Uzstāties dalībnieki drīkstēs gan vieni paši, gan kopā ar pavadošo grupu vai fonogrammu uz CD vai USB datu nesēja. Uzstāšanās laiks nedrīkst pārsniegt 10 minūtes. Sagatavošanās laiks ir 5 minūtes, bet kopējais dalībniekam atvēlētais laiks – 15 minūtes.

Finālists papildus var izmantot savu sagatavoto pavadījumu, ierasties ar savu pavadošo sastāvu vai izpildīt skaņdarbu viens pats. Atskaņošanā drīkst izmantot skaņu apstrādes un vokālās dotības, par kurām gan iepriekš jāvienojas ar organizatoriem un skaņu inženieriem.

Žūrijas komisija vērtēs finālistus, izmantojot desmit punktu sistēmu (1 ir sliktākais, 10 – labākais vērtējums), pēc četriem kritērijiem: skaņa, tehnika, stila izjūta un atraktivitāte. Vērtēšanā piedalās profesionāla žūrija, ģitāristi un mūziķi, firmas YAMAHA un mūzikas preču veikala „Sound Factory” pārstāvji.

Balvas:

  1. Galvenā balva labākajam ģitāristam – dāvanu karte € 600 vērtībā Yamaha preču iegādei veikalā „Sound Factory”.
  2. Otrā vieta – dāvanu karte € 400 vērtībā Yamaha preču iegādei veikalā „Sound Factory”.
  3. Trešā vieta – dāvanu karte € 200 vērtībā no veikala „Sound Factory”.

Turklāt viens no dalībniekiem saņems arī specbalvu no „Rock Distribution” – MXR custom shop Shin-Juku overdrive pedāli.

Savukārt „Ģitārspēle.lv” pasniegs kādam no finālistiem savu simpātiju balvu.

Visi konkursa dalībnieki saņems dāvanā Rotosound ģitāras stīgas. Viņi, dodoties uz veikalu „Sound Factory” Rīgā vai Liepājā, paši varēs izvēlēties ģitāru stīgu modeli.

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvaniet uz 22007337 vai rakstiet uz guitarday [at] soundfactory.lv!