Nolikums (2015)

Pieteikšanās kārtība:

1. Konkursa pirmajai kārtai var pieteikties līdz 10. aprīļa plkst. 23.59, sūtot e-pastu uz guitarday [at] soundfactory.lv. Pretendentiem jānosūta īss apraksts par sevi, fotogrāfija, kā arī savas ģitārspēles paraugdemonstrējums – ieraksts mp3 formātā. Iesūtītajam skaņdarbam jābūt pašsacerētam. Ieraksts var būt jebkurā stilā – gan tīri instrumentāla kompozīcija, gan ar vokālu (dziesma), tāpat var būt ar pilnu pavadošo sastāvu (bungas, basģitāra, taustiņinstrumenti utt.). Nekas neierobežo jūsu radošo ideju – viss ir atkarīgs no jūsu entuziasma un izdomas, un īstenošanas iespējām. Ierobežojums – dalībnieks drīkst iesniegt tikai vienu skaņdarbu. Tā garums nedrīkst pārsniegt 10 minūtes. Iespēlēto skaņdarbu novietojiet uz kāda bezmaksas servera, piemēram, Failiem.lv, un epastā norādiet adresi, kur atrodas jūsu mp3 fails. Pieteikumā jānorāda: vārds, uzvārds, vecums, pieredze, stils un grupa, kurā spēlē (ja tāda ir), kā arī jāpievieno sava fotogrāfija. Jebkurš, atverot www.guitarday.lv lapu, varēs iepazīties ar informāciju par pretendentiem, noklausīties iesūtītos ierakstus un pārliecināties par konkursa „caurspīdīgumu”.

2. Izvērtējot iesūtītos ierakstus, kompetenta žūrija aizklātā veidā atlasīs 8 dalībniekus, kas iekļūs konkursa finālā un cīnīsies par galveno balvu.

3. Atlases rezultāti būs zināmi 13. aprīlī. Katrs dalībnieks tiks personīgi informēts (tiks nosūtīta informācija uz dalībnieka norādīto e-pasta adresi). Rezultāti tiks publicēti www.guitarday.lv un sociālajos tīklos. Finālā, 22. aprīlī, uz skatuves tiksies visi desmit finālisti, kuriem būs jāuzstājas “dzīvajā” uz skatuves modes un izklaides centrā Rīga Plaza.

Konkurss:

Trešdien, 22. aprīlī, modes un izklaides centrā Rīga Plaza plkst. 18.00 finālisti izlozes kārtībā spēlēs 2 skaņdarbus. Skatuves laiks katram no viņiem ir 15 minūtes.

Katram finālistam būs jāspēlē viens savs skaņdarbs un viena kaverversija. Uzstāties dalībnieki drīkstēs gan vieni paši, gan kopā ar pavadošo grupu vai fonogrammu uz CD vai USB datu nesēja. Uzstāšanās laiks nedrīkst pārsniegt 10 minūtes. Sagatavošanās laiks ir 5 minūtes, bet kopējais dalībniekam atvēlētais laiks – 15 minūtes.

Finālists papildus var izmantot savu sagatavoto pavadījumu, ierasties ar savu pavadošo sastāvu vai izpildīt skaņdarbu viens pats. Atskaņošanā drīkst izmantot skaņu apstrādes un vokālās dotības, par kurām gan iepriekš jāvienojas ar organizatoriem un skaņu inženieriem.

Žūrijas komisija vērtēs finālistus, izmantojot desmit punktu sistēmu (1 ir sliktākais, 10 – labākais vērtējums), pēc četriem kritērijiem: skaņa, tehnika, stila izjūta un atraktivitāte. Vērtēšanā piedalās profesionāla žūrija, ģitāristi un mūziķi, firmas YAMAHA un mūzikas preču veikala “Sound Factory” pārstāvji.

Balvas:

 • Galvenā balva labākajam ģitāristam – dāvanu karte 1000 EUR vērtībā “Yamaha” preču iegādei veikalā “Sound Factory”.
 • Otrā vieta iegūs MXR EVH90SE Addie Van Halen Phaser ģitāras efektu pedāli no “Rock Distribution”.
 • Trešā vieta saņems balvu no “Sound Factory” –  ģitāras apkopes komplektu.

Skaņu režijas un mūzikas producēšanas skola soundschool.lv vienam no finālistiem dāvinās 4 bezmaksas nodarbības.

Visi konkursa dalībnieki saņems dāvanā Rotosound ģitāras stīgas. Viņi, dodoties uz veikalu Sound Factory Rīgā vai Liepājā, paši varēs izvēlēties ģitāru stīgu modeli.

Līdz 13. aprīlim notiks arī interneta balsojums sociālajā tīklā Facebook. Dalībnieks, kurš savāks visvairāk Like, saņems Yamaha Pocketrack portatīvo ierakstītāju.

Žūrija:

 • Kaspars Zemītis
 • Harijs Zariņš
 • Rolands Majors
 • Tālis Gžibovskis
 • Jegors Kovaikovs
 • Gints Dobbermanns
 • Rihards Vilciņš
 • Jānis Ruņģis
 • Uldis Beitiņš
 • Inese Bērziņa

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā zvaniet uz 22007337 vai rakstiet guitarday [at] soundfactory.lv!